Traşsız Saç Ekimi Nedir?

Bu yöntem saçların traş edilmeden, mevcut saç boyunu ve şeklini koruyarak yapılan ve diğer yöntemlere göre daha meşakkatli ve dikkat gerektiren saç ekim yöntemidir. Zaten bu yöntemi de uygulayabilen çok az sayıda saç ekim merkezi bulunmaktadır. Tıraşsız Saç Ekimi 2 ayrı şekilde yapılmaktadır. Bu yöntemin kişiye uygun olup olmadığı, doktor tarafından yapılacak olan analiz sonrasında hastaya bildirilmektedir. Tıraşsız Saç Ekim yönteminde 2 seansta ortalama 4.000 kadar saç kökü eklenebilir ve her bir saç kökünden 1-3 arasında saç kök çıkabilmektedir.

  • Bölgesel Tıraşlama: saç kökü alınacak bölgenin ufak bir kısmında traşlama yapılır. Operasyon boyunca donör bölgesinden 10×5 cm boyutlarında bir dikdörtgen alan traşlanmaktadır.
  • Tam Tıraşsız Saç Ekimi: uzun saç kullanmayı seven kadın ve erkeklerin özellikle tercih ettiği bir yöntemdir. Bu yöntemde FUE tekniği uygulanmaktadır. Diğer yöntemlere göre daha uzun sürer ve daha yoğun bir çalışma gerektirir. Fakat bu yöntemde saç kayıpları yaşanabilmektedir.

Tıraşsız Saç Ekimi Ve Tıraşlı Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

  • Traşsız Saç Ekimi yöntemi, saç ektirmiş olmanın yarattığı sosyal algının kişiler üzerindeki baskısını ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca diğer yöntemlerde yapılan saçların kazınması veya kısaltılması gibi işlemlere de gerek görülmediği için, kişinin normal hayatında herhangi bir değişiklik veya kesinti yaratılmadan operasyon tamamlanır.
  • Mevcut saç stilinden asla vazgeçmeyen, belirli bir tarza bağlı olan erkeklerde istediği tarzı aynen sürdürebilmesi sağlandığından birçok kişi için vazgeçilmez olmuştur.
  • Diğer saç ekim yöntemlerinde oluşan saç alınan bölgedeki işlem görmüş kötü görüntüyü de ortadan kaldırmış olur.
  • Traşlı Saç Ekim yönteminde, saçlar kazınır veya kısaltılır, bu da kişiler için oldukça büyük bir sorun haline gelebilmektedir. Fakat
  • Traşsız Saç Ekimi yönteminde kişilerin gündelik yaşamına dönmesi oldukça hızlıdır.
  • Saç ektirmek isteyen kadınlarda da, erkek modeli olan kısacık kestirmek zorunluluğunu ortadan kaldırması sebebiyle, Traşsız Saç Ekimi yöntemi diğer yöntemlerden ayrışmaktadır.

Traşsız Saç Ekimi Yaptıracak Olanların Bilmesi Gerekenler:

Bu yöntemin en büyük dezavantajı hastanın katlanmak zorunda olduğu operasyon süresinin uzunluğudur. Tıraşsız Saç Ekimi diğer yöntemlerin yaklaşık iki katı kadar daha fazla zaman gerektirir.
Operasyonu yapacak olan ekibin büyük bir emek ve sabır göstermesi gereken bir yöntemdir.
Hijyenik ortamın sağlanması çok büyük bir konudur. Operasyon sonrasında enfeksiyon kapma veya komplikasyon oluşma riski daha yüksektir. Hastanın titizlikle davranması gerekmektedir.
En önemli ayrıntı ise, işlemin zorluğu, daha fazla zaman ve sabır gerektirmesi gibi sebeplerden ötürü daha kliniklerin daha seyrek tercih ettikleri bir uygulamadır. Bu sebeple fiyatı da diğer uygulamalara göre biraz daha yüksektir.

Traşsız Saç Ekimi Sonrası Saç Ekildikten Sonra Ekim Yapıldığı Anlaşılır mı?

Diğer yöntemlerde saç kökleri birer şerit halinde alınırken, Traşsız Saç Ekimi yönteminde kökler tek tek alınarak uygulanıyor. Böylece operasyonun izi minimize ediliyor. Hem bariz ve dikkat çekici bir iz bırakmıyor hem de iyileşme süreci 2-3 gün içerisinde tamamlanmış oluyor. Tüm bu artılar Traşsız Saç Ekimini birçok kişi için cazip hale getiriyor.